09128612884 02155054374 02155310625

پالت چوبی

همانطور که آگاه هستید و تجربه نشان داده بهترین بخش در ذخیره سازی و چیدمان درست وسایل و کالاها استفاده از سطوح صاف و بدون ناهمواری می باشد که بتواند از بین رفتن و سرازیر شدن اجناس ممانعت شود و فضای مرتب و ایمنی را ایجاد کند. نگهداری کارتن ها و بسته بندی های محصولات بر روی زمین کار اشتباهی است، چرا که ممکن است نفوذ رطوبت و موجودات ریز به داخل اقلام راحت تر صورت گیرد به همین دلیل شرکت پالت ایران به عنوان تولید کننده انواع پالت چوبی در ایران فعالیت خود را به صورت حرفه ای انجام می دهد.

پالت چوبی چیست؟

پالت بهترین گزینه برای نگهداری و حمل و نقل انواع محصولات می باشد که سطح مسطحی را ایجاد می کند تا از فرو ریختن اجناس و بهم ریختگی آنها جلوگیری می کند. استفاده به موقع از انواع پالت موجب حفظ و نگهداری کالاها می گردد تا از رطوبت ونفوذ جانوران به کالاها جلوگیری شود. پالت های چوبی بهترین انتخاب برای نگهداری است که می تواند وزنی معادل هزاران کیلوگرم را تحمل کنند و حجم انبوهی از اجناس را نگهداری کند.

پالت ها را می توان در دو نوع چوبی و پلاستیکی طراحی نمود و در بازار قابل تهیه می باشد. استفاده از پالت در هر صورت باعث هدر رفتن هزینه نمی گردد بلکه به کار گیری از هر نوع پالت باعث ایمن ماندن محصولات می گردد و تمام کارخانجات و شرکت ها برای نگهداری ایمن کالاهای تولید شده خود از انواع مختلف پالت های چوبی استفاده می کنند. 

مزیت پالت چوبی

بنابر گفته های پیشین پالت که از ساختار چوب مسطح ساخته شده است و دارای شیارهای مخصوصی است که برای حمل با ماشین آلات متنوعی چون جک پالت، لودر جلو، برخی از جرثقیل ها، انواع کانتینر و کامیون ساخته شده اند و باعث می گردد چیدمان کالاها به درستی صورت گرفته شود و با استفاده از نوارهای فیکس، کالاها را محکم در کنار هم نگهداری کنند.

از گذشته برای حمل و نقل مهمات و مایحتاج سربازان بجای بشکه و جعبه از پالت های چوبی استفاده می شد تا راحت تر بتوانند اقلام خود را با امنیت بیشتری جابه جا کنند و بتوانند جابجای بدون خسارت وارده و یا با کمترین خسارت داشته باشند.

انواع پالت

انواع پالت بر اساس استانداردها ساخته می شوندکه تا بتوانند تحمل وزن لازم را داشته باشند و بر اساس میزان استقامت پالت ها، خریداری شده و مورد استفاده قرار گرفته شود و بیش از اندازه به پالت ها فشار وارد نشود. اندازه و سایز پالت ها در هر منطقه جغرافیایی و همچنین با توجه به محلی که قرار است مورد استفاده قرار گرفته شود، متفاوت می باشد تا بتواند استقامت مورد نیاز را داشته باشند.

برای نمونه در کشور ایالات متحده آمریکا، ابعاد و اندازه های پالت برای صنایع مواد غذایی، شرکت های صنعتی، امور نظامی، شرکت های لبنیاتی، شرکت های نوشیدنی، شرکت های شیمیایی و ... متفاوت می باشد همچنین از متریال مختلف نیز ساخته می شوند.

معمولاً استاندارد پالت های چوب در ایران و کشور های آسیایی، 100*120*15 می باشد و مورد استفاده قرار گرفته می شود.

اندازه استاندارد پالت ها در آمریکا ابعاد mm 150*1016*1129 است.

اندازه استاندارد پالت ها در اروپا و آسیا 150*1000*1200 mm ، 150*1100*1100 mm و 1200*800*150 mm است که عمدتاً رایج ترین سایز می باشند.

ابعاد استاندارد پالت های مصرفی در استرالیا 150*1165*1165 mm می باشد.

قیمت خرید پالت های چوبی

همواره قیمت پالت های چوبی نصف قیمت پالت های پلاستیکی می باشد و هزینۀ پالت های چوبی دست دوم کمتر از پالت های چوبی نو می باشد و شرکت پالت ایران به عنوان بزرگ ترین تولید کننده انواع پالت در ایران فعالیت دارد و انواع پالت های چوبی را با ابعاد متفاوت و با قیمت مناسب به فروش می رساند.

1مجموع 3 محصول
1مجموع 3 محصول

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :